BIYO

Wojtek Stark 1973 yilin da Polonyada doğan, çevre ve Portre fotoğrafçiligi konusunda uzmanlasmiş bir serbest fotoğrafci dir. Wojtekin resimleri genellikle güçlü duygusal karakter, büyük sadelik, günlük gerçeklik ve yaşamin çeşitliligini içerir. Wojtek çektigi fotograflardaki değişik karakterleri objelere odaklaşarak elde eder. Genellikle yakin çekimle elde ettiği fotograflar kişilerin bireysel, kendine has karekteristik özelliklerini yansıtır. Renklerde uyum sağlamada zaman zaman yapay aydinlatma kullanmak Wojtek'e has özelliklerdendir. Resimlerin de görüntülenmesi mümkün  olmayan samimi hikayeler anlatir. Bunların gerçek olmasına, ve etkileşim içerisinde olmalarına önem verir. Wojtekin çalışmaları genellikle fotograftan daha çok tablolari andırır.

WOJTEK STARKIN BIYO

Bu biografiye birçok dilde ulaşılabilir. Eğer bayrağa tıkladığinizda bir değişiklik olmuyor ise; ya çeviri eskiktir, yada yapım aşamasındadır: info@wojtekstark.com a göndereceginiz hertürlü dilde bu biografi ile ilgili tercümelere çok seviniriz. Gönderdiginiz tercümeler kontrol edildikten sonra buraya eklenecektir. Tercümeyi gönderen kişilerin e-post baglantıları veya websiteleri ayrıca belirtilecektir. Şimdiden ilginize ve sadakatınıza binlerce teşekkür dederim.

INFO 

Did you know this website contains an Easter Egg? Yes! It does and it is very worthwhile to look for it. Only one hint: the way to it is hidden somewhere on this website.

Wojtek sanata olan tutkusunu görselsanaflardan resimle kesfetti. Sanat hayatının başından ifibaren Porte ve kendine özgü kişilik karekterleri olan şahıslar üzerin de yoğunlaşti. O dijital Fotografçilik la enfes, ulaşilmasi zor görüntüleri çekme aşamasına gelmeden önce, Almanyada Heykelcilik üzerine eğitim aldi. Kisa süre içinde içerisinde a lbulunan aşiri istek ve tutkuyla Fotografçılık Onun temel çalışma alanı oldu. Son üç yılda kendine has tarzı, tekniği ile özellikle sokakportleri konusun da çok ilerleme kaydetti. Fotoğrafçiliğin yanında heykelcilik ve diğer görsel sanatlara hakimdir. Ayrica uzun yıllardır egitim alanında çalışmaktadir. 20 yildir eğitim alanin daki çalişmalardan elde ettiği deneyimler ile yeteneğinin birleşmesi;  onun Portrefotograflarındaki sosyal etkileşim ve farklılıkların ortaya çıkmasındaki birinci etkendir.

Wojtek Stark Hindistanin klasik arabalarindan birini sürüyor. Bu arabalar hălă Devlet dairelerinde memurlar tarafindan kullanılıyor.

Neden Hindistan?
Hindistandaki günlük yaşamda, benzersiz ve kendina has karakteristik özellikleri olan fotografları yakalama şansi Batıdünyasın dan fazladir. Burada karşılaşılan ilginç kişilikler genellikle fotograf çekilmeye olumlu bakarlar. Buda Wojtek Stark gibi sokak fotografçılar için büyük firsatlar sağlar. Etnik yapılardaki ve sosyalstadüdeki farklılıklar da bu çeşitliliği artırır. Hindistan Wojteke göre çarpıcı manzaraları, hareketli sokak hayati, güzel ve eşsiz mimarisi, herzaman renkli anılarla dolu hali ile bulunmaz büyük bir sahnedir. Wojtekin amacı bu efsanavi keşfedilmemiş güzellikleri yakalayip, diğer insanlarla paylaşmaktır.

Arunachal Pradeshin kötü yollarında bu inanilmaz Otübüslerle yapilan yolculukların izlerini otüsbüslerde görebilirsiniz. Wojtekin Hindistandaki eki ve yeni maceralarını yakında Blog da bulabilirsiniz.

Wojtek'in Hindistan Mumbai'e mart 2015 de yapmiş olduğu ilk ziyarette başlamıştı bu büyük aşk. O zamandan buyana büyüyerak devam etti. Hindistanda'ki bu kültürel eşsiz zenginlik ve kendine has karekteristik özellikler ilk andan itibaren Wojtek'i çok etkilemişti. O yaklaşik toplamda 1 yıla yakin bir süreyi Hindistanda geçirdi. Bunu 10 değişik seyhatle yapti. 19 eyaleti gezdi. Bundan sonraki ziyaretlerindede görmedikleri yerleri görmeyi planlıyor. Wojtek için önemli olan Hindistandaki yaşamın kesitlerini bir bütün olarak ruhhali ile birlikte görsel biçimde yansıtmaktır. Beş yıllık Hindistan gezilerinin, deneyimlerinin, maceralarinin ve çok 'ça Fotograflarin içinde olacaği bir Resimli kitabi 2020 yilin da yayinlamayi planliyor.

Wojtek Amber Jaipur eteklerinde iki dişi Fil ile. Filler turistleri taşimada kullanılıyor. Çalişma koşulları hayvanların yaşam standartı, doğadaki özgür yaşayan Fillerin standartının çok altında.

Beschreibung

Bildbeschreibung

Wojtek Hindistana yaptığı on değişik seyhatten çok çeşitli deneyimler kazanmiştir. Şunu tercübe edinmiştir: "Hindistan sokaklarinda fograf çekmek hiç de kolay değil ama, insan öyle beklenmedik olaylarla karşılaşırki, görmemezlikten gelmek mümkün değil ve ömür boyu hafızalarda kalır. Bu da insanı tarifi zor bir enerji ile aramalarına devam ettirir. Wojtekin resimleri ikiyıldır kendi Instagram galerisinde sunumdadır. Zaten kamuoyunun dikkatini çoktanberi çekmektedir. Onun Fotograflari mart 2018 de Fotografmagazin dergisi CHIIZ vol. 12 de yayınlandı. Buradaki bağzı Portrefotografları çok ilgi çekti. 

Wojtek eger vise alabilirise aralık 2018 in ortalarindan 2019 yılının sonuna kadar Hindistanda kalmayı düsünüyor. Bu bir yillik sürede, Hindistanin bütününde turistlerin keşfetmedikleri yerlerde sokak fotografları çekmeyi planlıyor. Ayrıca Wojtek yakin bir zamanda bir websitesinde BLOG oluşturmayi düşünüyor. Burada yeni maceralarını yayın layacak. Siz de bu newsletter abone olarak tüm yeni haberleri, güncellemeleri dogrundan e-posta ile elde edebilirsiniz.

Wojtek ocak 2019 dan itibaren "Büyük Rann of Kutch Fotograf turu" aıi altında fotograf çalışmalarını hizmete sunacak. Eğer siz seyhat etmeyi seviyor ve aynı zamanda Fotografçılık sanatının bütün teknikleriyle çekilmiş fotografları izlemek istiyorsanız buraya tıklayınız. Lütfen Galeri sini ve Instagram feed'ini ziyaret ediniz. Orada çok güzel örnekler göreceksiniz.

Arka plandaki Güvercin gerçektir. Fotograf zamanayari olan bir makineyle çekilmiştir. Namaste!

Translation added on: 29. August 2018