top of page
TOP about polski

O WOJTKU STARK

Wojtek Stark, urodzony w 1973 w Polsce, mieszkający w Niemczech, jest fotografem specjalizowanym w fotografii ulicznej i portretowej. Wojtka fotografie mają często mocno emocjonalny charakter i określają one nagą prawdę rzeczywistości i zróżnicowania ludzkiego życia. Te najrozmaitniejsze osobowości na jego zdjęciach przeważnie kierują oczy na widza. Często pokazywane bardzo z bliska, ujawniają one intymne szczegóły wyróżniając zawsze ich indywidualność  wyjątkowo i ekskluzywnie. Sposoby obchodzenia się z kolorami i z fantastycznym oświetleniem danego obrazu należą do kolejnych wyróżniających się cech zdjęć Wojtka. Opowiadanie intymnych historii na swoich fotografiach i dążenie, aby pokazać je jak na żywo i jaknajbardziej interaktywnie, Wojtka fotografie sugerują często wrażenie obrazu malowanego pędzlem.

INFO O FLAGACH

Bio jest dostępne wielojęzykowo. Jeżeli po naciśnięciu flagi nic sie nie zmieni to znaczy, że przetłumaczenia wogóle brakuje albo jest tymczasowo obrabiane. Możesz chętnie przysłać wlasne sugestje przetłumaczenia na każdy jezyk do: info@wojtekstark.com aby ubogacić to bio i pomóc tej stronie rosnąc. Po sprawdzeniu zawartości przetłumaczenie zostanie dołożone do strony a autor zostanie wspomniany z linkiem email albo adresem website.

BIO

Wojtek zbierał pierwsze artystyczne doświadczenia poprzez jego pasję do malarstwa artystycznego. Od początku koncentrował on się, malując portrety, na wyróżnianiu charakterystyki danej osobiwości. Wojtek studiował rzeźbiarstwo w Niemczech i zamienił później dłuta i pędzle na aparat cyfrowy jako główne narzędzie swojego wyrazu artystycznego. Fotografia powstała przez ostatnie lata dosyć szybko Wojtka głównym zajęciem.  W ciągu trzech lat niezmenczalnej praktyki fotografii ulicznej, rozbudował on swoje doświadczenie i  wyróżniający się styl fotografowania najwięcej poprzez jego wyjątkowe portrety. Wojtek także nazbierał dużo doświadczenia w edukacji obok malarstwa, rzeźbiarstwa i fotografii. Jego portrety są przeważnie resultatem socialnej interakcji podczas fotografowania na podstawie 20. letniego doświadczenia edukacyjnego.

Wojtek Stark za kierownicą Hindustana Ambassador. Ten klasyczny indyjski samochód jest jeszcze często używany poprzez pracowników rządu, jak i ten egzemplarz.

Opis Zdjęcia

Dlaczego właśnie Indie?

Możliwość, aby w Indiach podczas obserwacji życia codziennego coś wyjątkowego odkryć,  jest znacznie większa niż w zachodniej kulturze, bo odbywa się ono bardziej powszechnie i zaprasza odrazu na przyjemne rozmowy. Bardzo łatwo jest poznać nowych i ciekawych ludzi którzy z dużym zadowoleniem udostępniają ich osobowości w żywych rozmowach, a szansa aby zdobyć ich portret jest równolegle wysoka. Dla fotografów portretowych, jak i dla Wojtka to może najlepsze kondycje aby otrzymać naturalnie stworzone zdjęcia uliczne. Ważnym aspektem w pracach Wojtka jest jego niepowtarzalna pasja wyświetlania urozmaitości etnicznych i ich wyjątkowych obyczajów.  Wedłóg Wojtka można by Indie określić jako główną estradę dokumentacji ludzkości i o jej prawdziwej natury. Zaczynając na ogromnie bogatej faunie, niesamowitych krajobrazach i bardzo żywych ulicach a kończąc na wspaniałej, niepowtarzalnej architekturze, a do tego wszystko to przesycone kolorami i jaskrawością jak nigdzie indziej, należą Indie do tych krajów, gdzie każdy fotograf napewno znajdzie co szuka. Dlatego jest to Wojtka głównym celem, aby te przepiękne wisualne impresje uchwycić i pokazać.

Nowo znaleziona miłość do Indii wzbudziła się w marcu 2015 roku podczas pierwszej wizyty Wojtka do Bombaju i rozwija się dalej od tego czasu. Już od pierwszej wizyty i za pośrednictwem ogromnej różnorodności i unikalnych form wyrazu kultury, serce Wojtka przyzwyczajiło się do Indii w nieodwracalny sposób. Wojtek zgromadził razem biorąc prawie rok podróży po Indiach od 2015 roku, podzielone na 10 wyjazdów, odwiedził 19 stanów indyjskich i odwiedzi dalsze mu nieznane stany, jak podróż będzie kontynuowana. Największe jego spełnienie marzeń to dzielenie się swoimi osobistymi doświadczeniami o sercu i o charakterze Indii i ich ludzi poprzez zdjęcia i opowieści. Obecnie planowane jest wydanie książki ilustracyjnej w 2020 roku, przedstawiające kronikę Wojtka pracy i doświadczeń nazbieranych w ciągu pięciu lat podróżowania po Indiach.

Wojtek z dwoma słoniami pod twierdzą Amber niedaleko Jaipur, stolicy Radżastanu.

Te słonie wożą codziennie turystów na fortecę. Poprzez wpływ indyjskiej organizacji ochrony zwierząt polepszyły się w miedzyczasie warunki pracy dla tych słoni, a nadal można sobie zadać to pytanie, jaki sens ten serwis ma, wiedząc, że te zwierzęta w naturze takich warunków życia napewno by nie zastały.

Opis Zdjęcia

Te ślady po lewej na autokarze to konsekwencja  jazdy autobusami nie do wyobrażenia na niewyobrażalnych szlakach w Arunachal Pradesh. Więcej nowych i starszych opowieści o Indiach zaniedługo w naszym blogu.

Wojtek zdobył rozmaite doświadczenia podczas jego dziesięciu podróż po Indiach. Jego podsumowanie: "naprawdę nie jest łatwo zdobyć unikalną fotografię na indyjskich ulicach, ale jest to możliwe i jak raz się uda, to zostanie to w pamięci jako najznakomitniejsze przeżycie". Chociaż udział Wojtka z jego fotografiami  w życiu publicznym dopiero od dwóch lat się rozwija i on  dotychczas tylko i wyłącznie poprzez galerię jego zdjęć na Instagramie prezentowany był, wzbudził on już poważną uwagę publiczną. Jego zdjęcia zostały wydane w internacjonalnym magazynie fotografii, CHIIZ vol. 12, edycja Marzec 2018, poświęcona fotografii portretowej.

Ten gołąbek jest prawdziwy i nie wstawiany używajac jakiekolwiek programy edycyjne. Więcej, zdjęcie zostało zrobione  samowyzwalaczem.   Namaste!

Opis Zdjęcia

Przetłumaczenie na język polski: 30. Lipiec 2018, Wojtek Stark

bottom of page